Bienenlieb a Medula – príbehy, ktoré inšpirujú

Spolupráca medzi Bienenhof a Medula začala v roku 2015, keď som sa nechala inšpirovať, vtedy ešte malým rodinným včelárskym centrom Bienenlieb a navštívila som už vtedy pre mňa veľmi inšpirujúce a nádherné miesto v Salzburgu. Vedie ho mladý, ambiciózny včelár, Daniel Pfeifenberger, počítačový expert a programátor, ale dušou aj telom už dávno včelárskym majstrom.

V súčasnosti Daniel obhospodaruje viac ako 260 včelstiev v ekologickom režime a jeho príbeh inšpiruje mnohých nás, nielen včelárov. Z malej rodinnej farmičky Bienenlieb rastie na rozlohe viac ako 3 800 m štvorcových moderná včelárska usadlosť s najnovšími včelárskymi technológiami, stovkami včelstiev rozmiestených na desiatkach stanovíšť v okolí Salzburgu a výrobou unikátneho nápoja GIN BIEN, v preklade niečo ako VČELÍ GIN, ktorý na jar v roku 2018 získal zlatú medailu v prestížnej celosvetovej súťaži World Spirit Award. Za tak krátky čas sa z malého centra stáva unikátne turistické miesto hodné obdivu nielen včelárskou verejnosťou.  

S Danielom dnes spolupracujem v rámci medzinárodného projektu, ktorý spoločne realizujeme pod názvom BLESABEE, ktorého cieľom je vzdelávať našich nemenej ambicióznych včelárov, ktorí rovnako túžia po úspešnom príbehu v oblasti, ktorá im je srdcu blízka. Aj tento víkend nás čaká ďalšia zaujímavá cesta za poznaním života včiel a výnimočných ľudí.

Medula.sk